اگر داوطلب کنکور 1400 هستید حتماً اولین سوالی که در ذهن شما می آید این است که برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم. در این مقاله می خواهیم به همین سوال یعنی برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم جواب بدهیم و از شما می خواهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ - بخش اول

در ابتدای کار و به عنوان اولین بخش از جواب های سوال برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ لازم است بگوییم که شما باید هدف گذاری کنید. یعنی باید با تحقیق و جستجو و بررسی و همچنین شرکت در یک آزمون شخصیت شناسی، هدف خودتان را مشخص کنید. این اولین و مهم ترین گام در شروع برای کنکور 1400 است. چون این هدف شماست که به مطالعه و عملکرد شما معنی می دهد و باعث می شود بتوانید لحظات سخت این مسیر را تحمل کنید.

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ - بخش دوم

دومین کاری که باید در شروع برای کنکور 1400 انجام دهید، یادگرفتن روش مطالعه اختصاصی تک تک دروس است. شما باید بدانید که هر درس را باید چطور مطالعه کنید و بهترین نتیجه را به شما بدهد. بنابراین تلاش کنید در همین ابتدای راه روش مطالعه و تست زنی درس ها را دقیق و حرفه ای یاد بگیرید.

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ - بخش سوم

سومین کاری که باید در شروع برای کنکور 1400 انجام بدهید، انتخاب بهترین منابع آموزشی است. این کار هم باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود و همچنین باید با توجه به سطح خود بهترین منبع را برای خودتان انتخاب کنید. یعنی لزوماً منابع رتبه یک کنکور برای شما مناسب نیست و بهترین منبع مطالعه برای شما نیست.

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ - بخش چهارم

در قدم چهارم به شما پیشنهاد می کنم که به یک شناخت دقیق از خودتان برسید تا بتوایند به قدم بعدی بروید. یعنی شما باید بدانید چه درسی را در چه ساعتی بهتر متوجه می شوید و همچنین برای شروع تا چه حد توان مطالعه دارید. علاوه بر این اشکالات و ایرادهای مطالعه خود را پیدا کنید و آن ها را حل کنید.

برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم؟ - بخش پنجم

قدم آخر شروع برای مطالعه است. البته همین بخش دارای نکات ریزی است که باید حتما به آن ها توجه کنید وباتوجه به آن ها درس بخوانید. همچنین دقت گنید که برای رسیدن به جواب این سوال که برای کنکور 1400 از کجا شروع کنم، ما توضیحاتی را ارائه دادیم اما لزومی ندارد که شما شروع را برای بعد از دست یافتن به چهار بخش اول بگذارید.

نکات تکمیلی بخش پنجم:

حالا می خواهیم به نکات ریزی که در این بخش یعنی بخش شروع مطالعه باید مورد توجه قرار بگیرد، اشاره کنیم. باید حتماً دقت کنید که شما نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارید که متناسب با نیازهای شما نوشته و تدوین شده است. برنامه باید شخص سازی شده باشد، متعادل باشد، متناسب با نیازها و توان شما باشد، آزمون محور و همچنین مرور محور باشد و به تدریج به پیشرفت و افزایش نظم شما کمک کند.

همچنین باید به برنامه خود پایبند باشید. یعنی باید اشکالات و ضعف هایی که باعث می شود به برنامه مطالعه خود پایبند نباشید را پیدا کنید و آن ها را رفع کنید.

اگر پشت کنکور هستید، کمی کار برای شما سخت می شود. چون دیگر نه مشاوری هست و نه معلمی تا شما را به سمت درس خواندن هل بدهد و این شما هستید که باید فقط درس بخوانید و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. سعی کنید ابتدا در سال دوم اشتباهات سال اول را پیدا کنید و آن ها را حل کنید و سپس مسیر خود را برای مطالعه شروع کنید.

ستارگان کنکور کنکور ,مطالعه ,کنم؟ ,یعنی ,برنامه ,باشد، ,کنکور 1400 ,برای کنکور ,شروع کنم؟ ,شروع برای ,پیدا کنید منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

نوروفیدبک happy سایت ترپ فارسی | Trap Persian نهالستان پالیز سعید قاسمی ...این یادداشت ها را برای تو می نویسم تامین پمپ غلیظ‌پاش و رقیق‌پاش و درب محصولات پبلاستیکی دانلود آهنگ افشین مقدم استند های چوبی شما چت | چت شما|چتروم شما|شما چت اصلی